Найяскравіша зірка у всесвіті і де вона знаходиться
А ви знаєте, яка найяскравіша зірка на небі? По правді кажучи, це дуже цікаве питання. Оскільки для земного спостерігача це один об’єкт, а щодо всього іншого.
Яскравість зірок має дві зоряні величини: видиму і абсолютну.
Найяскравіша зірка у Всесвіті
Як виявилося, серед безлічі світяться світил найбільшою яскравістю і блиском має R136a1. Що важливо, цей велетень відноситься до рідкісних блакитним . Він знаходиться в Великій Магеллановій Хмарі, в скупченні, яке лежить в Тарантул.
За оцінкою вчених, його радіус становить 36 сонячних, маса дорівнює 265 масам Сонця. До того ж R136a1 має величини: абсолютну -12,5 і видиму 12,77.
Яка найяскравіша зірка на зоряному небі і де вона знаходиться
А ось для спостерігача з лідером по випромінюванню світла є . В дійсності, ця найяскравіша зірка має видимої величиною -1,46 і абсолютної 1,4.
Між іншим, Сіріус – подвійна яскрава система, до складу якої входить білий (В) і більш масивний компонент (А). Причому Сіріус А за масою перевищує Сонце.
Так як Сіріус розташовується в сузір’ї (це його Альфа), то шукати його потрібно саме там. Вважається, що найкращий час для спостереження за ним це зима.
Список яскравих зірок
Зрозуміло, на небі багато виразно світяться зоряних тел. Адже це видно навіть неозброєним оком.
Тому ми склали рейтинг найбільш виділяються по яскравості зірок. В основному, до нього увійшли об’єкти з високими показниками блиску, але більш наближені до нашої планеті.
Не варто забувати, що обертається навколо своєї осі. А значить деякі космічні тіла можуть бути видні лише для північної півкулі, а деякі доступні тільки для південного. До речі, Сіріус можна побачити зі середніх широт. У той же час, незалежно від положення небесних об’єктів, вони практично все видно з екватора.
Що цікаво, в список входять переважно Альфа-зірки тих чи інших сузір’їв.
Насамперед, друга за яскравістю зірка це Канопус із сузір’я Кіля.
А ось третє місце займає Толіман – Альфа . Обидві, до речі, розташовані в Південній півкулі неба.
Потім слід, Альфа , відома під назвою Арктур.
Власне кажучи, далі перераховані видимі світила в порядку убування своєї зоряної величини.
- Вега ;
- Капела ;
- Ригель (незважаючи на те, що це Бета );
- Процион;
- Ахернар ;
- Бетельгейзе – Альфа .
Втім, список можна продовжити. Хочеться відзначити, що багато відомі зірки також мають високу яскравість і блиск. Наприклад, такі, як Альтаїр, Альдебаран, Антарес, Спіка, Поллукс, Фомальгаут і Денеб.
Сяючі об’єкти Сонячної системи
Насправді, нічне небо прикрашають не тільки блиск зоряних тел. наприклад, в осінній час на сході сіяє сама яскрава зірка – Сонце. А ось на півдні можна спостерігати червоне світіння Марса. До того ж, у другій половині ночі сусідня до нас планета Венера блищить, як світило.
Звичайно, вдень ми бачимо лише блакитне і часто хмарне небо. Але з настанням ночі нам відкривається його пишність. На ньому сяє, як мінімум, мільйон яскравих зірок.
З незапам’ятних часів ми спостерігаємо в різних куточках найяскравіші зірки. Вони, можна сказати, супутники нашого життя. Більш того, протягом тисяч років люди пов’язують з ними своє життя. Наприклад, по них орієнтуються, передбачають долі, пояснюють ті чи інші явища. Також існує чимало міфів і легенд про ці небесні тіла.