Галактики

Кольори зірок і їх колірна класифікація

Які кольори зірок бувають? Насправді, вони можуть бути абсолютно різними. Як правило, візуально на небесній сфері ми розрізняємо білі і червоні світила.
Хоча багато вважають, що зоряні об’єкти білі, в дійсності, це не так. Вони бувають блакитні, жовті, оранжеві та червоні.
Воістину, сяйво зірок на небі дуже гарне і таємниче явище.

Чому зірки різного кольору

По-перше, атмосфера спотворює реальні кольори зірок.
По-друге, нам здається, що випромінювання зоряних тіл біле з-за нашого сприйняття. В основному, це пов’язано з фізичними можливостями людини. Тому як в сітківці наших очей знаходяться рецептори, які відповідають за кольоровий зір. Чим слабкіше імпульс, тим більше в тьмяному світлі ми бачимо.

На диво, різноманітні кольори зірок обумовлені не так їх складом, їх . Як виявилося, нагрів іонізує певні елементи, тим самим приховуючи їх.
Завдяки спектральному аналізу астрономи визначають і склад, і температуру об’єктів. Оскільки атоми окремого речовини володіють своєю пропускною здатністю. Наприклад, одні світлові хвилі легко проходять через певні речовини. А інші, навпаки, не пропускають їх. Таким чином можна визначити хімічний тіла.

У будь-якому випадку, різниця в колірній гамі залежить від температури поверхні. Варто відзначити, що в природі завжди існує зв’язок між енергією і випромінюваним світлом.
Власне кажучи, на ступінь нагретости впливає швидкість молекулярного руху речовини. А вона впливає на довжину світлових хвиль, що проходять через ці речовини. Тобто при високій швидкості молекули рухаються швидше, поверхня стає гаряче. В результаті хвилі коротшають. І навпаки, холодна середовище характеризується невеликою швидкістю, а також великими хвилями.
Як виявилося, який випромінює видиме світло складається з світлових хвиль. Де короткі проявляються синіми, а довгі червоними відтінками. Білий же колір виникає при накладенні різних спектральних променів один на одного.

Нагадаємо, що відображає всі основні характеристики зірок, які між собою взаємопов’язані. Як з неї видно, кольору зірок залежать від їх температури за зростанням.

Якого кольору холодні зірки

В дійсності, їх поверхня нагріта до 3000 градусів. І колір холодних зірок у червоному діапазоні. Як правило, це червоні .

Якого кольору найгарячіші зірки

Між іншим, чим гаряче зоряне тіло, тим ближче до синього. Їх разогретость може мати значення 10-30 тисяч градусів за Цельсієм. До того ж, існують тіла з показниками близько 100 тисяч градусів. Причому це самі гарячі і блакитні зірки. Також представляють собою .

Класифікація зірок за кольором

Перш за все, поділ відбувається за принципом: від гарячих до холодних. Всього виділено 7 груп. У свою чергу, вони діляться на категорії від 0 до 9, від найгарячіших до найхолоднішим.

Клас: блакитні

Як вже було сказано, вони мають найвищу температуру (в середньому 300000°С). Найімовірніше, виникають з подвійних при їх злитті. У результаті, виходить одне дуже яскраве і масивне світило, яке сильно розігріта.
Наприклад, до них відносяться Ригель, Тау , Дзета та інші.
За оцінкою вчених, це досить рідкісні екземпляри в нашій .

Клас В: білі та блакитні

Здебільшого, це невеликі тіла з нагрітою поверхнею від 7 до 200000°С. У цю групу входять Альтаїр, і .

G клас – жовті

Встановлено, що жовта зірка має температурою поверхні близько 60000°С, а маса приблизно як у Сонця (0,8-1,4).
З них можна відзначити світила Альхита, Дабих, Капела та інші. Також, наприклад, наше рідне Сонце відноситься до карликам класу G2.

Клас К – оранжеві

На відміну від інших, для них характерний нагрівання від 4000 до 60000°С. Для прикладу, відома зірка якраз має помаранчевий колір.

М клас – червоні

Порівняно з іншими, їх поверхня не відрізняється запалом (30000°С). А зовнішня оболонка багата на вуглець. Що важливо, багато популярні об’єкти представляють даний тип. Взяти хоча б Антарес і Бетельгейзе.
Між іншим, у Всесвіті найбільш поширені помаранчеві і червоні світила.

Які ще бувають світила за кольором

З одного боку, володіє максимумом в певному кольорі. З іншого боку, при спостереженні це не завжди помітно. Нам здається, що світ білий, іноді навіть червонуваті. Звичайно, детальний аналіз розподілу інтенсивності електромагнітного випромінювання показує реальні властивості небесних об’єктів. Хоча зараз багато телескопи також дозволяють їх розрізнити.
Більше того, ми навчилися розпізнавати інші види випромінювань. Що робить можливим з’ясувати багато особливості космічних тел.
Так, встановили, що випромінюють рентгенівські промені. Крім того, існують зелені і фіолетові тіла. Які ми сприймаємо, як білі і блакитні відповідно. Правда, їх неможливо визначити без спеціальних приладів. Тому що вони можуть бути лише в дуже тісних подвійних системах.
Додатково до всього, колір зірок, як і всі її характеристики, може змінюватися під впливом один одного, зовнішнього середовища та стадії еволюції. Тобто, все що відбуваються з ними процеси, так чи інакше, впливають і змінюють його.
Крім усього, візуальне відмінність тел залежить від чутливості очей людини, а також індивідуального сприйняття.

Отже, ми дізналися якого кольору зірки на небі, причини їх відмінності. Сподіваюся, тепер ви зможете відповісти на питання: якого кольору, наприклад, зірка Бетельгейзе?
При спостереженнях не варто забувати, що сяюча одним світлом зірка, швидше за все, в дійсності володіє іншим спектром.