Фітнес

Чому гімнасти такі сильні? Розкриваю, як вони тренуються

Багато хто не сприймають гімнастику всерйоз, як силовий вид спорту. Але якщо подивитися на постаті цих хлопців, то часто дивуєшся ідеальним пропорціям і солідної м’язової маси. Та й у вправах зі своїм тілом вони часом творять чудеса!

Гімнастів можна назвати одними з самих древніх качків. Адже коли бодібілдинг ще не був у моді, повітряні гімнасти давно працювали в цирку. Вже тоді вони виглядали досить потужно. До речі перший конкурс з бодібілдингу в СРСР виграв цирковий гімнаст.

Спортивною гімнастикою зазвичай починають займатися в зовсім ранньому віці. Багато приходять туди з 5 років. Вже тоді починає формуватися м’язовий корсет. Ну і звичайно, професійні гімнасти повинні дотримувати певну дієту.

Тренування гімнастів

Можна подумати, що гімнасти тренуються лише на кільцях та поперечині, але не зовсім так. Робота з «залізом» теж є, причому в досить пристойному обсязі. Наприклад, жим лежачи, жим стоячи, тяга до поясу, підйом на біцепс, станова тяга на прямих ногах, присідання зі штангою на плечах.

Найчастіше така тренування з «залізом» проходить 2-3 рази в тиждень. Вона найбільш популярна у форматі фулбоди, коли задіяні всі групи м’язів.

Щоб м’язи не забилися від великих ваг, що робиться не більше 3-х підходів. Зазвичай така тренування займає півгодини і робиться вже після роботи зі своєю вагою, коли тіло размято. Занадто великі навантаження з «залізом» можуть вплинути на координацію, яка для гімнастів має найважливіше значення.

Основні тренування проходять, звісно, з вагою власного тіла. Силове тренування в гімнастиці часто називають гімнастичної підкачкою. В такий комплекс вправ в основному входять всі ті ж кільця, бруси, поперечина.

Основною особливістю є режим нон-стоп. Довгий час тіло повинно перебувати в постійному напруженні. Буває, що одна вправа ледь помітно перетікає в інше. В цьому плані є певна схожість з кроссфитом, але це не зовсім так. У кроссфите ви часто працюєте з вільними вагами. Наприклад, щось потягнути, потиснути або штовхнути. Але не кожен атлет, який добре управляється з вільними вагами, зможе також вдало впоратися з вагою власного тіла.

У спортивній гімнастиці ви робите вправу з досить великою кількістю повторень, як мінімум на 10-15 разів і більше. Після такого підходу йде наступний, без відпочинку. Тут немає серій або суперсетів.

Багато вправи виконуються в статиці, що також є відмінною рисою гімнастів. Наприклад, статичні вправи на кільцях дають дуже хороший приріст м’язової маси. Під час тренування тіло гімнаста перебуває в постійному напруженні. Або якщо ви залізли на бруси, то повинні відразу зробити всі необхідні вправи.