Космос та дослідження

З яких зірок складається сузір’я оріона

Які зірки ви знаєте? На подив, деякі з них, швидше за все, вам знайомі. Ну хоча б раз ви про них чули. До них відносяться, наприклад, Ригель.
Почнемо з того, що за одним із міфів, молодий мисливець закохався в прекрасних німф – сім сестер. Зевс перетворив дівчат у зірки, таким чином, сховавши дівчат від закоханого юнака. Але мисливець, на те він і мисливець, не зміг забути своїх плеяд, він переслідував їх і на небі. Так з’явилося саме сузір’я, якщо, звичайно, вірити легенді.

Зірки Оріона

Альфа в сузір’ї Оріон це відома зірка . Як відомо, цей червоний відноситься до напівправильним змінним зоряним об’єктів.
Бета – Ригель, до речі, не поступається за популярністю. По правді кажучи, даний біло-блакитний сверхгигант є одним з найяскравіших світил на небі.
А ось Гамма – Беллатрікс це біло – блакитний гігант, до того ж, один з найбільш гарячих видимих неозброєним оком.
Насправді, на території сузір’я Альфа, Бета і Гамма мають найвищими показниками яскравості. Іншими словами, це найяскравіші зірки Оріона.
Однак, можна виділити ще кілька цікавих світил. Наприклад, Епсилон – блакитна і гаряча зірка Альнилам. Між іншим, є надгігантом з масою 40 сонячних мас. Також має високу і відноситься до найбільш яскравих світил на всьому небі.

Або, приміром, Ця і Дельта – Минтака, які являють собою подвійні системи. Причому обидві складаються із змінних зірок.
Крім того, не можна обійти увагою Сигму і Дзету – Альнитак. Тому як це кратні системи. Сигма складається з шести, а Альнитак з трьох компонентів.
Крім цього, у сузір’ї є блакитні надгіганти Лямбда і Каппа. До речі, остання носить назву Саїф. Вона відрізняється високою (більш того, це одна з найгарячіших на ділянці) і (займає шосте місце в області).

Астеризми

Варто відзначити, що це не всі об’єкти, а найбільш значущі, популярні і більш або менш вивчені. По всій видимості, не тільки окрема зірка, але і групи світил утворюють сузір’я Оріон.

Додатково до всього, на небесному ділянці є ще один відомий астеризм Меч Оріона. Його, як виявилося, утворюють все три компонента: 42 Оріона, Тета і Йота. Так от, Йота розташовується на самому кінчику меча. Її називають Наїр Сайф Аль або Хатсия. Що цікаво, Наїр Саїф Аль це ціла система світил, точніше спектрально-подвійна система. Де головний компонент блакитний гігант спектрального класу О9ІІІ, а другий біло-блакитна зірка класу В1.

Зірки, з яких складається Пояс Оріона

Напевно, ви чули про астеризм Пояс Оріона. Звичайно, це не сам небесний ділянку. Власне кажучи, назва відображає фігуру зі світил, які ніби, оперізують мисливця. А, насправді, пояс складається з досить яскравих зоряних об’єктів в області.
Скільки зірок у поясі Оріона? Всього-на-всього три: Минтака, Альнитак і Альнилам. Причому всі вони є блакитними сверхгигантами.