Дітям

Що повинен уміти дитина до 1 року

Кожен батько очікує від виховання своєї дитини максимальних результатів. Природно їм хочеться, щоб їх малюк йшов за максимальною стежці розвитку, був розумніший за всіх інших дітей, активніше і правильніше. Такий підхід є помилковим.

  • Варто розуміти, що кожен малюк індивідуальний. Якісь навички можуть розвиватися швидше або повільніше на відміну від інших.
  • Також на результат буде впливати відношення і вплив мами і тата, інших близьких.

Якісь чіткі висновки робити складно, але є ряд вже сталих ознак, здатних розвинутися в дитинку на момент досягнення 1 року. Не варто їх сприймати як панацею, якісь відмінні особливості це нормально.

Якщо показники перевершують стандарти, потрібно радіти.

Якщо вони відстають, не варто панікувати, слід докласти додаткових зусиль або скористатися послугами фахівців.

Фізичні уміння

В даному випадку немовляти можна розглядати як живий організм, а саме його фізичні можливості. Спочатку дитина може тільки лежати на спинці і здійснювати не зовсім усвідомлені рухи ручками і ніжками.

  • По досягненню 1 року його руху знаходять певний сенс, малюк вже сам їх робить, і робить це навмисно, для досягнення поставленої ним мети.

Найчастіше це стосується вміння сидіти, стояти і робити навіть перші кроки.

  • Сюди ще можна віднести дрібну моторику рук. Наприклад, вміння тримати ложку або пляшечку, спроби відкривати двері або гортати книги, всування пальців в отвори, натискання кнопок, кидання іграшок.

Таким чином, частково їм пізнається навколишній світ.

Емоційна складова

Ця область також піддається змінам, а саме розвитку.

  • Його емоції тепер більш відкриті. Дитина може сміятися, плакати, обнімати батьків з реальним приводів.
  • Відбувається поступове розуміння всього, що відбувається навколо. Все більше розвивається сприйняття, що дозволяє дитині розрізняти предмети і людей.

Він може дізнаватися своїх батьків, навіть при вигляді їх на

  • З’являються перші слова, що складаються з простих складів. Наприклад, мама, тато, ням-ням (їсти).
  • Змінюється міміка, дитина може розуміти, що від нього вимагають (дати іграшку, виплюнути каку, сісти на горщик).

Малюк потроху починає перетворюватися на повноцінну людину. Так, звичайно, до ідеалу ще далеко, але на цьому етапі закладається основний фундамент, на що вже спирається весь майбутній багаж знань і умінь.