Город та сад

Канни — як і коли викопую, а також зберегти кореневища в зимовий період

Канни відносяться до тропічним рослинам, і тому при настанні холоду вимагають особливого догляду. Ці квіти є для мене самими улюбленими, і я добре знаю, як їх слід готувати до зимового періоду, щоб в наступному сезоні вони порадували своїм пишним цвітінням. Із задоволенням розповім про всіх тонкощів.

Канни

Час, що підходить для викопування бульб

Я приступаю до викопування культури в жовтні, при появі перших нічних заморозків. Але вибагливі сорти я намагаюся витягти з землі після 15 вересня.

Викопування канн

Правильне зберігання бульб взимку

Для благополучної зимівлі бульб їм потрібно організувати відповідні умови. Зберігати культури необхідно кількома методами:

  • в умовах підвалу, погребу або на полиці в холодильнику;
  • у горщику в стані спокою;
  • в якості кімнатної рослини.

Попередньо бульби необхідно обережно викопати. Роботу потрібно проводити в теплу погоду.

Зберігання канн у підвальному приміщенні або льосі

Потім підрізаю листя на висоту приблизно 15-20 сантиметрів, злегка отряхиваю бульби, однак повністю грунт не прибираю. Після слід просушити посадковий матеріал під навісом, укласти по дерев’яних ящиків, наповнених зволоженим торфом з тирсою і піском. Ящики зберігаю у погребі, температура повітря в приміщенні повинна бути не менше 5-7 °C, вологість до 60 %.

Підготовка канн до зберігання

Періодично бульби оглядаю і за необхідності зволожую субстрат. Підгнилі ділянки бульб зрізаю і присипаю зрізи зольним порошком.

Зберігання рослин у стадії спокою

Листя не слід обрізати, якщо зберетеся зберігати канни в ємності. Занадто високу культуру можна злегка зрізати. Спочатку рослина викопайте і помістіть в простору квіткову посуд. Горщик повинен знаходитись на балконі або веранді при температурі повітря 12-15 °C.

Канни до зберігання

Квітка треба поливати через кожні два тижні, але не забувайте, що рослина не переносить перезволоження.

Оптимальне зберігання канн взимку в будинку

У зимовий час канну можна вирощувати в якості кімнатної культури. Для цього рослину висаджують в просторий горщик, наповнений садової грунтом або сумішшю, що складається з торфу, піску і тирси.

Канни в горщику

Квітка необхідно поставити на добре освітлений підвіконня. Канна не потребує рясному поливі, для неї вистачить зрошення одного разу на кілька тижнів. В осінній час рослину слід підгодувати комплексом мінеральних добрив. Таким чином, воно буде радувати своїм цвітінням до грудня.

До кінця грудня культура входить у фазу спокою. У цей період листя всихає, а як тільки період сплячки закінчиться, у канни утворюються нові листочки.

З 15 квітня квітка в денний час необхідно виносити на балкон або веранду, щоб він поступово загартувався. У грунт канну потрібно висадити при встановленні постійної теплої погоди (зразковим періодом для висадки вважається друга половина травня).

Збереження бульб в холодильнику

Канна добре зберігається в холодильнику, але подібний метод не користується популярністю серед садівників.

Загортаємо бульби в газету

При настанні осені клумби треба викопати, промити від грунту під краном з водою, протягом доби протримати посадковий матеріал в слабкому розчині перманганату калію, після всього просушити. Потім кожен бульба укрутить папером і покласти в ящик, призначений для зберігання овочевих культур. Час від часу бульби рекомендують перевіряти на наявність хвороб.

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Так само читайте: