Дітям

Чому блакитний колір – для хлопчика, а рожевий – для дівчинки

Традиція одягати дівчаток в рожевий одяг, а хлопчиків в блакитну йде корінням в далеке минуле.

  • Якщо показати певну річ в двох варіантах кольору і запитати про те, яка з них належить дівчатам, а яка хлопчакам, то, швидше за все, багато хто відповість, що рожеві речі належать дівчаткам, а сині – хлопчикам.

Вчені вирішили відповісти на це хвилююче питання і провели ризиковане дослідження, намагаючись з’ясувати, коли діти розрізняють колірні відтінки.

  • Однорічним малюкам під час унікального експерименту пропонувалися кольорові іграшки, баночки або іншими приналежності. При цьому і ті, і інші вибирали синій і рожевий не частіше, ніж інші відтінки.
  • Зате чотирирічна група чітко розподілилася по квітам. Дівчатка майже стовідсотково вибирали рожеві тони, а хлопчики будь-які, але, в основному, сині. Таким чином, діти вели себе зовсім по-різному.

На думку фахівців, бажання чітко відповідати загальновідомим соціальним нормам і стандартам якої-небудь певної групи і впливає на те, що діти вибирають різні кольори. Це і є поділом по підлозі.

Чому ж символічними стали саме ці відтінки?

Рожевий і блакитний ще недавно були не затребувані. Дітей до війни одягали, в основному, в біле. Це було пов’язано з тим, що такі речі легше отбеливались і стиралися.

Після закінчення війни постало питання збільшення продажів одягу. А тому дитячі речі стали випускати такими, як дорослі аналоги.

Одяг для маленьких дівчаток з’явилися жіночі силуети, а хлопці одягалися так, як їх батьки.

Хоча поділу на рожевий і блакитний поки не було. Воно почалося лише на початку 50-х років. І це не дивно, адже жінки, які довгий період часу змушені були чітко одягатися в солдатську форму, змогли собі дозволити саме рожеві, яскраво-червоні відтінки і стали виглядати при цьому надзвичайно.

Саме тому за кілька десятиліть рожевий чітко закріпився за жіночим кольором і завоював широку жіночу аудиторію.

  • Однак після 79 року, коли приймається всім відома Конвенція про ліквідацію дискримінації жінок і вони геть відмовляються від рожевого, він автоматично переходить тільки до маленьким дівчаткам.

А що ж з синім?

Давайте розберемося тепер синім. Він довгий час вважався виключно жіночим, адже його можна побачити на одязі у Діви Марії.

  • В 1917 році дівчаток знатних шанованих родів при хрещенні почесно нагороджували орденом Святої Катерини на червоній стрічці, а хлопчиків – орденом Андрія Первозванного на синій.

Однак ці популярні кольори вважалися занадто насиченими, тому надалі стали застосовувати більш м’які – рожеві і блакитні.

Але все таки, мода мінлива і сьогодні синій колір повертається в жіночий гардероб відтінки рожевого можна побачити не тільки хлопчиків, але і у чоловіків, а поділ на блакитний і рожевий вважається умовним.