Відносини

5 типів токсичних людей

Чи ви є токсичним людиною? Як розпізнати токсичність в самому собі? Давайте розбиратися!

Немає жодного людини, який вважав би себе поганим або неприємним у спілкуванні. Навіть маніпулятор, психопат і хам щиро вважає, що він – душка і принадність. Людині складно самому визначити, наскільки він приємний у спілкуванні, не створює він в оточуючих враження недоброго і токсичного. Тому-то так складно змиритися з тим, що коханий раптом йде, голосно грюкнувши дверима, кинувши наостанок: «З тобою неможливо жити! »

Давайте на хвилинку уявимо, що він правий. І що ви дійсно токсичні у відносинах. Тобто, саме ви робите їх складними і нестерпними. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб їх зберегти, ще не пізно змінитися. Перший крок до цього – зрозуміти, що в собі і своїй поведінці варто поміняти. Існує кілька різних типів токсичних людей. Постарайтеся «приміряти» кожну з типажів до себе і визначити, про вас це.

Контролер

Ви регулярно вимагаєте від чоловіка звіту: де він був, з ким, скільки грошей витратив і чому написав саме такий пост у соцмережі. Ви щиро вважаєте, що ваш коханий може бути тільки в двох локаціях: на роботі або поруч з вами на диванчику. І, звичайно, він повинен надходити так, як ви наказуєте йому. Інакше – сльози, образи, істерика. Для вас існує лише один правильний варіант відповіді на питання – ваш.

Коронні фрази:

  • «Мені краще знати»
  • «Або я, або вони! »
  • «Ти все робиш неправильно»

Рада. Кожна людина має потребу в особистому просторі, ваша поведінка створює у партнера відчуття, що він перебуває не в стосунках, а у в’язниці. Хочете поліпшити стосунки в парі? Відмовтеся від тотального контролю і підпорядкування.

Суддя

Сором – одне з найпотужніших негативних почуттів, і якщо ви любите періодично його використовувати як зброю, немає нічого дивного в тому, що чоловік відчуває себе поряд з вами незатишно. Будь-яку ситуацію ви викручуєте так, щоб партнер вибачався і виправдовувався. За те, що вихідні провів з мамою. За те, що забув дату вашого знайомства. За те, що поставив на стіл не ті тарілки. За те, що дивиться телевізор в неправильній формі. Якщо ж він відмовляється вибачатися і навіть сміє вам заперечувати, ви надуваєте губи і оголошуєте бойкот.

Коронні фрази:

  • «Як тобі не соромно! »
  • «Я ж хочу, щоб ти став краще! »
  • «Так, казала мені мама, що ти. . . »
  • «Ти завжди. . . »
  • «Це ти в усьому винен»

Рада. Можливо, вам просто приємно насолоджуватися своєю владою над партнером, і ви зовсім не мають наміру дійсно змінити його на краще? Відмовтеся від узагальнюючих слів на кшталт: «завжди», «ніколи», «ні за що». Пред’являючи претензію, подумайте: а чи дійсно те, що ви вимагаєте, так важливо?

Песиміст

Навіть самий люблячий чоловік не витримає тривалого перебування поруч з особою, яка постійно скаржиться на життя і вічно всім незадоволена: світом, сусідами, роботою, фінансами. Звичайно, у всіх трапляється в житті чорна смуга, але якщо ви не помічаєте ніякого позитиву навколо, з вами важко перебувати поруч. Будь-яка ініціатива буде гаснути, будь-яка хороша задумка, отримавши від вас негативний прогноз, так і залишиться нездійсненим бажанням.

Коронні фрази:

  • «Це ні до чого не призведе»
  • «А я ж казала, що цим закінчиться»

Рада. Навчіться щодня відшукувати хоча б 5 причин для того, щоб порадіти цьому дню. Складіть список тих речей, які вам приносять задоволення, і регулярно практикуйте їх. І зрозумійте: постійний негатив шкідливий і вам, і вашому партнерові, причому навіть на фізичному рівні.

Недовірливий

Навіть в самому невинному слові вам чується підступ. Скоса кинутий погляд чоловіка в бік симпатичної незнайомки ви розцінюєте як факт зради. Якщо ж він розповість, які смачні оладки готує його мама, ви вже б’єтеся в істериці. Поряд з недовірливим людиною дуже складно: весь час доводиться підбирати слова і стежити за кожним своїм жестом. Таке під силу далеко не кожному чоловікові.

Коронні фрази:

  • «Скажи мені чесно! »
  • «Ти мене не розумієш»

Рада. Найчастіше причиною помисливості виявляється підвищена тривожність і закомплексованість. Можливо, прийшла пора боротися зі своїми страхами і комплексами? Якщо це не виходить зробити поодинці, можна звернутися до досвідченого психолога.

Троль

Ви обожнюєте жартувати над своїм партнером і щиро не розумієте, чому він ображається на ваші жарти. Подумаєш, сказала, що він лузер, так це ж у жарт. А ще ви любите прокоментувати його поведінку або слова при сторонніх, та так дотепно, що над ним усі починають сміятися. Чи ви не знаєте больових точок свого партнера, то ви навмисно тисніть на них – щоб по-садистськи поспостерігати за тим, як він страждає.

Коронні фрази:

  • «Ти що, образився? »
  • «Вже й пожартувати не можна»
  • «Ти такий недовірливий»

Рада. Чи сподобалося б вам, якби хтось почав висміювати вашу фігуру, манеру говорити, інтелект і так далі? Напевно немає. Навчіться поважати почуття свого партнера, не знецінюйте його емоції і його особистість. І якщо вже він ображається на ваші жарти, прикушуйте язичок, коли вам так і хочеться пожартувати.