Космос та дослідження

Зірки великої ведмедиці і яку вони зображують фігуру

У сузір’я входить не одна зірка. Насправді, в ній розташовано чимало цікавих світил. Ось, як раз, про них і піде мова.
Що цікаво, найменування зіркам, які об’єднує Ведмедиця, присвоїли арабські астрономи.
По суті, на будь-якому окремому ділянці неба є безліч зоряних об’єктів. Серед них є ті, які яскравіше, ніж інші.

Зірки Великої Ведмедиці і їх назви

  1. На подив, Альфа сузір’я – Дубхе стоїть не на першому місці по яскравості, а на другому. Її ім’я означає спина ведмедя. Це потрійна система, де головним компонентом виступає помаранчевий гігант, другим білий карлик, а третій, імовірно, біле або жовто-біле світило.
  2. А ось зірка Великої Ведмедиці Бета – білий субгигант Мерак (поперек) за масивності і більше радіусу Сонця. За даними астрономів, Мерак має навколо себе пиловий диск.
  3. Як виявилося, Гамма під ім’ям Фекда (стегно) і Дельта – Мегрец (початок хвоста) відносяться до . Причому обидва об’єкти володіють великими фізичними характеристиками, ніж Сонце.
  4. Варто відзначити, що Епсилон на ділянці це найяскравіша зірка Великої Ведмедиці. Вона носить назву Аліот (ε) і перекладається як курдюк. По правді кажучи, цей гарячий і яскравий білий субгигант має світність вище, ніж Сонце в 108 разів. Крім того, за масою і розміром перевершує наше головне світило.
  5. Що цікаво, Дзета Великої Ведмедиці, вона ж Міцар, і прилегла до неї зірка Алькор об’єдналися в одну систему. Правда, їх взаємодія сильним не назвати. Однак, цікаво те, що Міцар, сам по собі, є чотирикратної системою. У свою чергу, Алькор являє собою парну структуру. І між іншим, ці системи утворені карликами різних кольорів. Тобто, в цілому, виходить компанія з шести компонентів.
  6. У сузір’ї Ця носить імена Бенетнаш і Алькаид, що в перекладі означає ватажок плакальниць. Власне кажучи, вона відноситься до самих гарячих зірок, які видно неозброєним оком. А також займає третє місце на ділянці по яскравості. В порівнянні з Сонцем по масі більше в 6 разів, а по радіусу становить 3,4 радіусу нашого світила.

Можна відзначити, що будь-яка зірка на цьому небесному ділянці володіє параметрами більше сонячних. Якщо точніше, то мова йде про масивність і розмір.

Яку фігуру утворюють зірки Великої Ведмедиці

Насправді, на території сузір’я розташований популярний астеризм Великий Ківш. Думаю, зрозуміло, що назва ця зоряна комбінація отримала завдяки візуальному подібності з даними кухонним предметом. Адже правда, разом світила нагадують каструлю з ручкою.
До його складу входять найбільш яскраві зірки Великої Ведмедиці:

  • Дубхе (a);
  • Мерак (β);
  • Фекда (y);
  • Мегрец (δ);
  • Аліот (ε);
  • Міцар (ζ);
  • Бенетнаш (η). Між іншим, це самий віддалений компонент ковша з ручкою.

Астеризм Великий Ківш

Астеризм – це група світил, яка легко розрізняється на небесній сфері, як якась постать. Варто відзначити, що утворити її можуть будь-які близько розташовані один до одного космічні об’єкти. цитата

Отже, ми познайомилися з головними світилами даної ділянки неба. Більш того, дізналися яка сама яскрава зірка і яку фігуру утворюють зірки Великої Ведмедиці.