Космос та дослідження

Скільки зірок в спостережуваної всесвіту

Неможливо уявити, скільки зірок у . Навіть сама розвинена уява не зможе відтворити в нашому розумі повну картину того, як влаштований наш Всесвіт.
До того ж, якщо спробувати порахувати тільки видимі неозброєним оком світила, також нічого не вийде. Оскільки можна побачити кілька тисяч блискаючих об’єктів і просто збитися з рахунку. Причому не варто забувати, що з однієї точки земної кулі видно лише частину небесної сфери. А значить потрібно переміститися в іншу півкулю і там підрахувати їх кількість. Хоча, якщо все-таки якимось чином вдасться спостерігати з обох сторін , візуально перерахувати світила все одно неможливо. Як мінімум, не всі світяться точки нічного неба це зірки. Та й в принципі, поки будете вважати, настане ранок і вони зникнуть з поля зору.

Зоряне небо

Звичайно, в сучасному світі космічні технології добре розвинуті. Більш того, їх продовжують створювати і вдосконалювати. Однак навіть технічно обчислити чисельність світил на небі не можна. На жаль, чудові результати по збору даних, наприклад, відомого Хаббл не наблизили вчених до розгадки питання про те, яке число зірок у Всесвіті.
Щоправда, теоретично можна спробувати підрахувати їх кількість. Але давайте розбиратися по порядку.

Яке небесне тіло є зіркою

Зірка – це масивне газове небесне тіло, всередині якого відбувалися або будуть відбуватися термоядерні реакції.

Часто світила плутають з планетами. Тому звернемося до визначення планети. Це небесне тіло, що обертається навколо зірки по її орбіті. Що важливо, в ньому відсутні будь-які термоядерні реакції, а їх світло це відображення зоряного випромінювання.
Всі космічні тіла переміщаються по небу, зрозуміло, відносно нашої планети. А як саме рухаються зірки по небесній сфері? Дізнатися про це ви можете .

Планета і зірка

Які зірки називають маяками Всесвіту

Що цікаво, не всі світила носять таку назву, а лише цефєїди. Вони володіють потужним випромінюванням, яке в кілька тисяч разів більше сонячного.
Цефєїди – окремий клас, що представляє небесні зірки з високою . Причому це пульсуючі змінні, надгігантські світила. Серед змінних об’єктів у цефеїд добре вивчили залежність між періодом і светимостью. Що, відповідно, дозволяє використовувати їх як стандартні свічки. Іншими словами за ним визначають відстані до космічних об’єктів, у тому числі віддалених. Так, наприклад, астрономи встановлюють відстань до інших .
Власне кажучи, саме тому цефєїди називають маяками Всесвіту.

Цефєїди

Скільки зірок у Сонячній системі

По-моєму, досить провокаційне питання, більше на логіку. Зрозуміло, одна-єдина. Сонце – наша головна і єдина зірка, розташована в Сонячній системі.

Земля і Сонце

Скільки зірок у нашій Галактиці

Як відомо, наша планета Земля знаходиться в галактиці . За оцінкою астрономів, в ній міститься від 200 до 400 мільярдів світил. Безумовно, вони розрізняються по фізичним властивостям і характеристикам, віком і віддаленості.
Щоправда, кількість, так би мовити, молочних світил лише передбачуване. Адже вивчення і дослідження галактики тривають і донині.
Втім, деякі з них нам добре відомі. В основному, це видимі з земної поверхні зоряні тіла або ті, які розташовані відносно недалеко від нас. До речі, в астрономії існує затверджена таблиця зірок

Чумацький Шлях

Так скільки ж зірок вміщує спостережуваний Всесвіт

Не варто забувати, що не єдина подібна система. Виникає питання, скільки галактичних об’єднань у всьому космічному просторі? Насправді, точної відповіді немає. Можливо, наша Всесвіт дійсно нескінченна. А значить, вона може вміщати нескінченне число галактик і, відповідно світил.
За сучасними уявленнями, виділяють видиму частину Всесвіту. По іншому її називають спостережуваної, а також Метагалактикой. Тобто ця область, яку можна спостерігати або за допомогою космічних апаратів і телескопів.
Згідно з останніми даними, видима область включає в себе різні галактики, точна кількість яких невідома. Як вважають вчені, їхня кількість становить від 500 мільярдів до 2 трильйонів.

Безліч галактик

Цікаво, що Чумацький Шлях являє собою звичайну, можна сказати, класичну систему. Якщо, дійсно, в спостережуваної частини космосу 2 трильйони галактик, і кожна з них містить 400 мільярдів зоряних об’єктів, то виходить:
2 000 000 000 000*400 000 000 000= 8 × 1023
Загалом, трильйони мільярдів і одна тисяча зірок. З такої точки зору, Всесвіт, і правда, нескінченна.

Тоді, важко уявити скільки зірок містить вся небесна сфера.
Завдяки розвитку астрономії вчені визначили різні незвичайні зірки у Всесвіті. Але ось з точністю оцінити їх кількість їм не під силу. Однак не варто засмучуватися. Можливо, в майбутньому ми зможемо дослідити найвіддаленіші куточки космосу. І тоді, багато таїн буде розкрито.

Джерело: