Дуже люблю вирощувати і є гіркий перець: мої способи заморозки на зиму
Для додання блюдам гострого смаку я часто застосовую в невеликій кількості пекучий перець. Щоб зберегти взимку зібрані з грядки мініатюрні стручки, вдаюся до їх заморожування.
Підготовчий етап
Перед закладкою в морозильну камеру я уважно оглядаю стручки. Вибраковую пошкоджені екземпляри, а також викидаю овочі зі слідами гнилі.
Залишилися якісні стручки ополіскую під струменем проточної води, після чого розкладаю на щільній полотняній серветці, щоб видалити надлишки вологи.
З метою зниження пекучості частина стручків занурюю на 2 хвилини в киплячу воду. Такий прийом додатково підвищує збереження овочів. Є ще спосіб, що дозволяє зменшити гіркоту.Це видалення внутрішніх прожилок разом із зернятками. Якщо перчиком визріло багато, то для економії місця в морозилці нарізаю їх на шматочки.
Методи заморожування
В своїй практиці я використовую різні способи, що допомагають заморозити пекучий перець.
Швидка заморозка
Звільнені від плодоніжки і зерняток промиті стручки нарізаю невеликими кружальцями, кубиками або соломкою.
В один шар розкладаю їх на тарілці, залишаючи невеликі проміжки між окремими шматочками. Ставлю в морозилку. Через 3-4 години укладаю замерзлі фрагменти в порційні пакетики або невеликі контейнери.
У харчовому контейнері
Підготовлені стручки перцю укладаю пухкими шарами в невеликій харчової контейнер, залишаючи 2-3 см до верхньої кромки. Під кришкою і тримаю 1 годину в морозильній камері при шоковому режимі. Потім встановлюю звичайні температурні показники.
Якщо у мене невелика кількість стручків, то використовую пластиковий стаканчик, який упаковую харчовою плівкою.
В соняшниковій олії
Підготовлені пекучі плоди розміщую досить щільно в банку з невеликим об’ємом. Повністю заливаю їх рафінованим маслом, яке забезпечує сприятливе середовище для збереження свіжості овочів.
Під кришкою встановлюю в морозилку при температурі близько 0 °C. Настоявшееся масло з пікантною гіркуватістю може послужити приправою для салатів.
З зеленню
Я використовую свіжі стеблинки пряних трав (петрушка, кріп) разом з листочками. Можу взяти селера.
Після промивання підсушую зелень на бавовняному рушник. Після цього подрібнюю за допомогою гострого ножа.
Пекучі стручки, очищені від зернят, внутрішніх перегородок і плодоніжки, шаткую невеликими фрагментами. Поєдную з зеленню, акуратно перемішуємо і фасую по невеликих порційних пакетиків, які тримаю в морозильній камері.
При 0.+2 °C пекучий перчик може зберігатися не довше 35-40 днів. Якщо використовувати морозильну камеру, де встановлюється температурний режим -12.-18 °C, то гостра пряність не втратить своєї свіжості протягом майже року.