Чому не видно зірок при деяких умовах
Часто трапляється, що нам, земним жителям не видно зірок, що оточують нашу планету. Дійсно, не завжди і не скрізь ми можемо їх спостерігати. І навіть, коли бачимо ці прекрасні світяться газові тіла, то не всі, а лише малу їх частину. Адже наша , ох як багата на них.
Зоряне небо
Чому вдень не видно зірок
Звичайно, на це впливає декілька факторів, точніше ціла сукупність:
- На відміну від інших небесних тел зірки випромінюють власний світ, а не відображають його.
- Атмосфера переломлює і розсіює сонячні промені. А вони, в свою чергу, не пропускають інший світ.
- На променевої колір впливає довжина хвилі. Наприклад, блакитний, синій і фіолетовий кольори характерні для коротких хвиль. А ось довгі мають червоними відтінками. Власне кажучи, тому вдень ми бачимо синє небо, а до вечора червоне (під час заходу).
- Різні кольори і відтінки небесної сфери, земної атмосфери не дозволяють світлу зірок досягти поверхні планети. До того ж, вдень промені Сонця, що розсіюється атмосферою, перекривають інше зоряне світіння.
- Всі світила, крім Сонця, віддалені від Землі на велику відстань. З-за чого, як ви розумієте, ми не можемо їх побачити вдень, коли створюється багато перешкод
Це основні причини, чому зірки бувають видні лише в темряві.
Заломлення світла в атмосфері
Як відомо, Сонце не просто яскраве світило. Це найближча до нас і, взагалі, єдина зірка Сонячної системи. Завдяки йому існує життя на Землі. А також Сонце впливає практично на всі процеси, що відбуваються навколо нас. У тому числі в космічному просторі, особливо в нашій зоряній системі. виноска
Чому взимку краще видно зірки
Насправді, для земного спостерігача в різний час року нічний небосхил різний. Це пов’язано з рухом Сонця і обертання нашої планети навколо нього.
Оскільки під час їх переміщення дистанція, тобто віддаленість, між Землею і головним світилом то зменшується, то збільшується. Причому ближче за все вони знаходяться саме в січні. В цей час велика частина сонячного світла потрапляє на південну частину планети, де настає літо. І навпаки, в північній частині панує зима. У цій галузі літо і тепло приходять тоді, коли Земля максимально віддаляється від Сонця (у липні). Таким чином відбувається зміна пір року і сезонів.
В результаті того, що в зимові місяці відстань між планетою і Сонцем найбільше, вночі небо темніше, ніж в інший час. Завдяки чому, на ньому можна легше і більше побачити об’єктів нічного неба.
Що важливо розуміти, на видимість космічних об’єктів впливає не час року, а колір неба. А ось на його колір впливає час року, точніше відстань до Сонця.
Зимовий нічне небо
Чому в місті не видно зірок
По правді кажучи, міським жителям видно лише невелику кількість яскравих зірок. Як правило, можна розглянути лише найбільш яскраві світила.
По-перше, як вже зазначалось, що велика віддаленість зоряних тіл зменшує їхню видиму яскравість. По-друге, в денний час Сонце своїм світлом не дозволяє розгледіти інші астрономічні об’єкти (за невеликим винятком).
До того ж, у населених пунктах відзначається так зване світлове забруднення. Простіше кажучи, з-за штучного освітлення, створеного людською цивілізацією, неможливо що-небудь розглянути і на небі не видно зірок. Наприклад, ліхтарі, рекламні вивіски, різні прожектори і т. д.
Міське нічне небо
Світлове забруднення – це засвітка неба вночі штучними джерелами світла. Їх світло розсіюється в нижніх атмосферних шарах і зводить видимість астрономічних об’єктів до мінімуму.
Чому на знімках МКС не видно зірок
На диво, На знімках Міжнародної космічної станції і справді відсутні світила. Хоча з допомогою цієї орбітальної станції було досліджено дуже багато астрономічних об’єктів. Чому ж з МКС не видно зірок?
Як виявилося, сонячна яскравість робить неможливим спостереження за такими небесними тілами. Саме різниця в рівні видимої яскравості (яка, в свою чергу, залежить від відстані Сонця і інших, навіть самих яскравих зірок, впливає на відсутність видимості. Причому не тільки для спостережень з поверхні Землі, але й космосу. Тобто, якщо дивитися, наприклад з космічних апаратів, то сонячне світло засвічує все інше.
Між іншим, на знімках, зроблених на Місяці, також не видно зірок.
Станція МКС
Єдина зірка, яку не видно на нічному небі
Багато і часто, на подив, задають таке питання. Насправді, він більше логічний. Як ви розумієте, в певних умовах взагалі складно побачити світила. Найкраще спостерігати за ними вночі. А яка наша головна зірка ховається від нас в нічний час? Зрозуміло, єдине і неповторне, наше рідне Сонце.
Звичайно, багато зірки добре видно в будь-який час доби. Однак, найкраще спостерігати за ними після заходу Сонця.
Адже темрява відриває багато всього цікавого та прекрасного!
Зараз ви дізналися, звідки, де і коли краще всього видно зірки. Сподіваюся, це стане в нагоді вам у ваших спостереженнях!
Джерело: